besharat

در باره قرآن کریم

آموزش حضوری و غیر حضوری زبان آموزی قرآن بشارت

راهنمای آموزش زبان آموزی قرآن بشارت

 

توضیح اجمالی از نحوه آموزش زبان آموزی قرآن طرح بشارت

 موسسه زبان آموزي قرآن بشارت از سال 75 با هدف ترويج فرهنگ قرآني و آموزش آسان و روان قرآن با تكيه بر فهم بهتر و درك مفاهيم قرآني شروع به فعاليت نموده است.طرح بشارت شيوه اي نوين ودر عين حال كاربردي براي فراگيري قرآن مي باشد، كه بر روي آموزش كامل و همه جانبه قرآن (يعني روخواني و روانخواني و ترجمه لغت به لغت و تفسير) تاكيد دارد.

از ويژگي هاي قابل تامل اين طرح فهم بهتر قرآن به گونه اي كه قرآن آموز هنگام تلاوت قرآن بدون نياز به كتاب معاني آن را درك مي كند و همچنين هنگام شنيدن قرآن پي به معاني قرآن مي برد.

اين موسسه براي آموزش آسان و روان اين طرح بصورت سمعي و بصري از كتاب، نواریا سي دي  سه بار تکرار بهره می برد. دوره ها بصورت حضوری و غیر حضوری برگزار میشود لیکن با توجه به اینکه شما قرآن آموز  حضوری می باشید طی مراحل زیر نحوه آموزش شرح داده می شود:

بسته آموزشی شامل :

1-کتاب واژگان باق

2-تمرین کتاب باق

3-نوار یا سی دی سه بار تکرار

4-کتاب تفسیر نسیم حیات (آموزشی)

مرحله اول آموزش:

قرآن آموز کتاب واژگان باق را باز نموده وهمراه با شنیدن آیات از طریق نوار یا سی دی شروع به یادگیری معانی لغات می کند.

مرحله دوم آموزش:

قرآن آموز از قسمت اول کتاب باق یعنی قسمت آیات بدون ترجمه شروع به خواندن آیات می کند و ترجمه لغاتی را که در مرحله اول از کتاب واژگان باق فرا گرفته همزمان در ذهن خود تداعی می کند واگر در ترجمه لغات به مشکلی برخورد به قسمت جدول کتاب واژگان باق مراجعه نموده و معنی لغت را دوباره مطالعه میکند.

مرحله سوم آموزش :

قرآن آموز کتاب را می بندد و از طریق نوار یا سی دی شروع به شنیدن آیات می کند و همزمان معانی لغات را در ذهن خود تکرار می کندتا ملکه ذهنش شود.

مرحله چهارم آموزش :

قرآن آموز از کتاب تمرین باق به عنوان کتاب تمرین استفاده می نماید وبا پاسخ دادن به سوالات آن آموخته های خود را می سنجد.

.

نحوه برگزاری آزمون غیر حضوری:

هرماه یک تاریخ برای برگزاری آزمون غیر حضوری از طرف مؤسسه تعیین می شود شما می توانید پس از ثبت نام ودریافت بسته آموزشی حداقل یک ماه و حد اکثر شش ماه برای شرکت  در آزمون موسسه آمادگی لازم راپیدا کنید.شرایط ثبت نام قرآن آموزان شهرستان000/20 تومان به حساب 0105638925002 واریز کرده سپس قبض را همراه با چهار عکس پشت نویس شده،کپی شناسنامه و کپی آخرین مدرک تحصیلی به آدرس تهران،میدان امام حسین(ع)،خیابان دماوند،خیابان شهید رجبی ،روبه روی مسجد خاتم،مؤسسه زبان آموزی قرآن بشارت فرستاده تا بسته آموزشی برایشان ارسال گردد.

 

آزمون کتبی:

سوالات طبق نمونه سوالاتی که در کتاب تمرین باق میباشد طرح ریزی شده است.

آزمون شنیداری:

بر اساس درک معانی قرآن از طریق شنیدن نوار و یادگیری معانی کلمه به کلمه ،قرآن بدون معنی را باید معنی کنند.

در انتها قرآن آموزانی که نمره قبولی در آزمون کسب نموده اند و مدرک تحصیلی آنها بالاتر از دیپلم باشد کارت مربیگری اعطا خواهد شد و اگر زیر دیپلم باشند گواهینامه گذراندن دوره ها اعطا می شود.

 

اميد است توفيق خدمت به ساحت مقدس كلام وحي نصيب همگان گردد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم خرداد ۱۳۹۰ساعت ۹:۲۹ قبل از ظهر  توسط مهر  |